nedelja, 22. april 2012

Drugo polfinale 21. državnega prvenstva v squashu

Miha Kavaš in Rožle Langus 1:3 (3:11, 5:11, 11:8, 7:11)

Prvi niz je hitro povedel Rožle z 8:2, Miha je tudi napravil preveč neizsiljenih napak in Rožle je dobil niz z 11:3.

V drugem nizu je Rožle nadaljeval s konstantno igro brez večjih napak, povedel z 7:2. Miha se je poskušal vrniti z 5:8 a je Rožle pripeljal niz do konca z 11:5.

Tretji niz se je začel bistveno bolj izenačeno. Rožle je po 3:3 napravil nekaj napak, Miha pa dvignil nivo igre, povedel 8:3. Nato se je Rožle vrnil nazaj dobil dolgo izmenjavo za 7:9, dobil še naslednjo točko za 8:9, vendar mu Miha ni pustil niza in zmagal z 11:8.

Četrti niz je bolje začel Miha, povedel z 2:0, vendarje Rožle dobro odgovoril z4:2. Nato sta se izmenjavala v točkah vendar je 5:3, 6:3, 6:4. V ključnih momentih je Miha spet napravil dve napaki 7:4, 8:4. Miha se je vrnil z 6:8, ostro napadel, krajšal žogo, spreminjal ritem, vendar je Rožle imel tokrat vse odgovore, vračal žogo in tako odbil vse napade, ki jih je pripravil Miha ter z odlično igro zmagal z 11:8.

Rožle je tokrat zasluženo v finalu. Pokazal je zrelost v ključnih trenutkih in bistveno bolje reagiral kot v preteklih časih, ko je po nepotrebnem izgubljal energijo s prepiri s sodniki. Miha pa žal tokrat ni pokazal tistega ubijalskega instinkta, ki ga je v preteklosti krasil v ključnih trenutkih.