nedelja, 12. februar 2012

Jurij Jakše zmagovalec 5. turnirja za SQJL v centru Vogu

V soboto, 11. februarja se je v Rekreacijskem centru Vogu, v Spodnji Besnici pri Kranju zbralo 18 igralcev in 1 igralka squasha.

Goran in Nataša sta z odlično organizacijo poskrbela, da nas kljub sneženi in hladni zimski soboti ni zeblo. Potrudila sta se, da smo bili tako igralci kot ostali ki so nas spodbujali deležni tople hrane in pijače in poskrbela za prijetno popoldne in večer v Rekreacijskem centru Vogu.

Tokrat presenečenj ni bilo saj so prva tri mesta osvojili prvi trije nosilci turnirja.
Predtekmovanje je potekalo v 4 skupinah (tri s petimi in ena s štirimi igralci), kjer so igrali vsak z vsakim na dva dobljena niza. Tokrat so vsi štirje nosilci brez težav zmagali v svojih skupinah, od nosilcev pa se ni v četrtfinale uspelo uvrstiti 6. nosilcu Martinu Fišerju in 8. nosilcu Tomažu Jenku, ki sta ju premagala Aleš Lapuh in Rok Repovž. Potrebno je pohvaliti edino žensko tekmovalko Tanjo Tomšič, ki se je po skoraj enoletnem premoru ponovno vrnila na squash igrišča.

V četrtfinalu so prvi štirje iz jakostne lestvice brez večjih težav zmagali z zmagami 2:0 v nizih. Polfinalna boja pa sta bila že bolj izenačena in zanimiva. V prvem je Andrej Robnik s 3:0 v nizih premagal Tomaža Pečjaka. V prvem nizu so bili vsi priča pravem maratonskem dvoboju in boju za vsako točko, ki ga je na koncu s 15:13 dobil Robnik. V naslednjih dveh nizih pa je samo še stopnjeval igro in dosegel zmago. V drugem polfinalu sta se pomerila Jurij Jakše in Izidor Sosič. Kljub boljšem začetku Izidorja, ki je prvi niz zmagal z 14:12 je v nadaljevanju Jurij zmanjšal število svojih napak in počasi tehtnico prevesil na svojo stran ter zmagal s 3:1 v nizih.

Andrej Robnik[2] : Tomaž Pečjak[3] 3:0 (15:13, 11:8, 11:5)

Jurij Jakše[1] : Izidor Sosič[4] 3:1 (12:14, 11:9, 11:8, 11:6)

V boju za tretje mesto je Izidor Sosič poskušal ponovno presenetiti Tomaž Pečjaka, vendar je bila utrujenost prevelika, da bi uspel. Končni izid je bil 2:0 (12.10 in 11:9) v nizih za Pečjaka.

Finalni dvoboj pa je samo potrdil, da sta bila tokrat prvopostavljena tekmovalca razred boljša od ostalih tekmecev. V napetem in dolgotrajnem dvoboju sta prikazala tako trenutke fantastične in neverjetne igre, da je v igri turnirska zmaga pa se je videlo tudi na trenutke nervozni igri z nekaterimi neizsiljenimi napakami. Prvi niz je pripadel Andreju, ki je bil v končnici bolj zbran od Jurija, ki je nato zmagal naslednja dva niza. Ko je že vse kazalo na zmago v štirih nizih je zablestel Andrej in prisilil Jurija v nervozno igro ter dokaj hitro dobil četrti niz. V petem nizu pa se je Jurij zbral povedel s 5:1 in nato pripeljal niz do konca in svoje druge letošnje zmage v centru Vogu.

Jurij Jakše[1]  : Andrej Robnik[2]  3:0 (9:11 11:8 11:9 6:11 11:7)